KONYA - KARAMAN KÜLTÜR GEZİSİ

KONYA - KARAMAN KÜLTÜR GEZİSİ

1.GÜN: İSTANBUL – KONYA

Atatürk Havaalanı İç Hatlar içinde  bilet işlemleri öncesi girişte buluşma.  THY Konya uçuşu için Güvenlik kontrolünden geçtikden sonra TK 2032 Sefer sayılı uçuşu ile 06.45 de hareket ediyoruz. 08.10 de Konya Havaalanına iniş bavullarımızı aldıktan sonra dışarıda bekleyen özel otobüsümüzle buluşma ve Konya turumuzun başlangıcı.

  Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Hocası  Şems- i Tebrizi Türbesini ziyaretle başlıyoruz.
  Şehir merkezinde, bulunan Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise
  "Gel, Gel, ne olursan ol, gel”  sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz.
 Müzemizin içinde yer alan Derviş hücreleri, matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân ( Susmuslar) kapısından sonra, Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Paşa türbeleri yanında semahane ve mescit bölümleri ile Mevlâna ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana bina gezimizi yaparak, avluya Yavuz Sultan Selim`in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan selse bil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Ardından Koyunoğlu Müzesi geziyoruz.

Öğle yemeğimiz(Extra) için Yöresel Etli Ekmeği ile ünlü Havzan Etli Ekmek Restaurantta alıyoruz. Yemeğimizin ardından  Panoramik Meram Turu, Tavusbaba Türbesi,Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından, 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesi 1955’den günümüzde Karatay Cini Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır. Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 663’de yaptırılan

 İnce Minare medresesini gezdikten sonra Alaaddin Keykubat Camii ve tepesi ile gezimizi noktalıyoruz.

 Akşam yemeği ve konaklama, yemek sonrasında sema törenini izlemek üzere hareket ediyoruz. Sema töreninin ardından otelimize dönüş


  2. GÜN KONYA - KARAMAN - ISTANBUL

 Hotelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında, 09.00 Konya’dan Karaman’a hareket ediyoruz. (120 km)  Karaman da ilk olarak Ahi Evran Fütüvvet nâmesininde içinde yer aldığı Karaman Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Müze gezimizin ardından halk arasında Ak Teke Camii olarak bilinen Hz. Mevlana’nın validelerinin mezarının içinde yer alması sebebiyle Mader-i Mevlâna Camisini geziyoruz. Yöresel ogle yemeği molamızın ardından, M.Ö 7500 yılına dayanan ve günümüzde kazıları ile tarihe ayna tutan Çatalhöyük Gezisi cilalı taş devrinden bilgileri dinleyerek kazı alanlarını geziyoruz. Sille gezimizin ve Aya Eleni Kilise turundan sonra.

Dönüş yolculuğumuza başlamak üzere Konya Havalimanına hareket,THY’nın TK 2039 sefer sayılı uçuşu ile 19.50 İstanbul’a hareket  21.15 de İstanbul Atatürk Havaalanına iniş ve gezimizin sonu
  

 

Fiyatlar için lütfen acentemiz ile iletişime geçiniz.

 

DETAYLAR
** Toplu Check in işlemi için yanınızda muhakkak nüfus cüzdanı, ehliyet (Vatandaşlık numarası olan) bulundurmayı unutmayınız.
**Gezi Süresi 1 Gece 2 Gündür. Otel Konaklaması 1 Gece 2 Gündür.
**Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
**Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. **Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı düşünülemez.
**0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Tur içersinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
**Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
** Konaklama Bölgelerinde Ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir.
**Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Folk Turun Sorumluluğu Yoktur.
**Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Folk tur da saklıdır.
**Turun iptali durumunda Folkur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
**Hava şartlarını göz önünde bulundurarak yanlarınıza hırka, yelek, mont alınız.
**Giyiminizi inceden kalına olarak yapınız
**Rahat dolaşmak için muhakkak spor ayakkabı veya altı düz ayakkabı giyiniz
**Yanınıza devamlı kullandığınız ilaçlar varsa, pil, film ve şarj makinelerinizi unutmayınız

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)