KAPADOKYA TURU ( OTOBÜS İLE )

KAPADOKYA TURU ( OTOBÜS İLE )

1.Gün: İSTANBUL-NEVŞEHİR (KAPADOKYA)

Aksam 22.00 Bakırköy Regata otoparkı - 22.45 Besiktas yıldız cami önü - 23.30 Kadıköy Eski Salı Pazarı ,23.30 Hareketle Bolu - Ankara Şereflikoçhisar-Aksaray-Nevşehir üzerinden Kapadokya`ya gece yolculuğu yapıyoruz.

2. Gün : KAPADOKYA

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası hareketle Aksaray, Nevşehir yolu üzerindeki Selçuklularının kervanların konaklayabilmeleri için yapılmış olan Ağzıkarahan kervansarayı, panaromik olarak görüp, Konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz (otelin doluluk oranı nedeni ile öğleden sonra giriş yapılması durumunda tur programı öne çekilir.) Kısa bir dinlenme ardından Turumuza başlıyoruz. Kapadokya bölgesinin en yüksek noktalarından biri olan Uçhisar kalesine çıkıyoruz.(panoramik). Uçhisar kalesinden ayrılarak yörede çıkartılan onyx taşının işlenip hediyelik eşya haline gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Sizlere verilen alışveriş molası sonrasında Göreme vadisi içinde bulunan Kızlar manastırı, St.Barbara şapeli, Yılanlı kilise, Elmalı kilise, Aziz Basil şapeli, Mutfak Tokalı kiliseyive Kiler gezileri sonrasında duvarlarındaki freskler nedeni ile diğer kaya kiliselerden ayrılan  Karanlık Kiliseyi görüyoruz. Şapkalı peribacalarının güzel örneklerinden olan üç güzeller peribacaları ve güvercinlik vadisinde vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından Ürgüp merkezinde sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonrasında çevrede yetiştirilen üzümlerden elde edilen Şarapların üretildiği Turasan şarap mahzenine gidiyor ve bir şarabın üretim safhalarını görüyoruz.Günün sonunda Kızılvadi de gün batımını seyrediyoruz. akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün : KAPADOKYA

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile Horasan`da dünya`ya gelen dünya görüşü ile yerli yabancı birçok kişinin hoşgörüsünü kazanan Hacı Bektas-i Veli`nin türbesininde bulunduğu Hacıbektaş İlçesi`ne gidiyoruz. Yeniçeri ocağında görev alan askerlerin bağlı bulunduğu dergâh 3 bölümden oluşmaktadır. Nadar-Meydan ve Hazret avlularını geziyoruz. 2. Avluda yer alan konuk ağırlama ve sohbet odalrını geziyoruz.3. bölümde ise Hacıbektaş-i velinin eşyalarının sergilendiği müzeyi geziyoruz. Hacı Bektaşi Veli dergâhının gezilmesinin ardından Kızıl ırmağın kıyısında kurulan Çanak-Çömlek yapımı ile ünlü Avanos`a hareket ediyoruz. Hititlilerden günümüze miras kalan Çömlekçi çarkını kullanan ustaların bizlere sunacağı gösteriyi izliyor ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Öğle yemeğimizi otantik bir restaurantta yöreye özgü yemekler eşliğinde alıyoruz. Yemek sonrasında eskiden. El tezgâhlarında dokunan yöreye özgü halıların imal edildiği halı dokuma atölyesinde bizlere verilen bilgileri dinlerken çaylarımızı yudumluyoruz. Peribacası oluşumlarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Paşabağı gezimizde bölgedeki dervişlerin inzivaya çekildikleri peribacalarının arasında yürüyüş yapıyoruz. Değişik sakillere benzetilen peri bacalarının bulunduğu Dervent vadisinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Aksam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Extra (dileyen misafirlerimizle birlikte yöreye özgü Kuzu gecesine katılıyoruz.)

4.GÜN: KAPADOKYA - ANKARA - İSTANBUL  

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yasayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu yeraltı şehri veya (Kaymaklı yeraltı şehri). Yer altı şehrindeki tüneller, kilise, yemekhane, kiler ve depo gibi yaşam birimlerini gördükten sonra güzergâhımız üzerinde bulunan ve volkanik bir arazi içerisinde yer alan Narlıgöl`ü(Krater Gölü),Orta Anadolu`nun en yüksek dağı olan Hasan dağı(panaromik) görerek Melendiz Çayının oluşturduğu bir kanyon-vadi olana Ihlara vadisine ulaşıyoruz. 14 km uzunluğunda 150 m. derinliğinde 300 m. genişliğinde ve 28 kıvrımdan oluşan bu doğa harikası vadide keşişlerin inzivaya çekildiği kiliselerden birkaç tanesi Agacaltı kilisesi, Yılanlı kilise ve Sümbüllü kiliseleri gezip Tuz gölüne hareket ediyoruz. Tuz gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından İstanbul`a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Ankara-Bolu üzerinden yol alarak aksam ilerleyen saatlerde İstanbul`a ulaşıyoruz.

Fiyatlar için lütfen acentemizi arayınız.

GEREKLİ BİLGİLER;

Acentemizin verdiği müze kart ile turizm bakanlığına bağlı tüm müzelere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş yapılabilmektedir. Müze kartlar tura iştirak eden misafirimizin ismine çıkartılır. 2 veya 3 kişiler bu kartı kullanamazlar. Müze kartlar 2 ay içerisinde aslı ile değiştirilmeli ve tur sırasında müze ve ören yeri ziyaretlerinde kimlik kartı mutlaka bulundurulmalıdır.

Tura iştirak eden misafirlerimizin yanlarında mont, kazak, hırka vb. sıcak tutan giysiler, rahat yürüyüş ayakkabısı, el feneri gibi materyalleri yanlarında bulundurmalarında fayda vardır.

Gezi Süresi 3 Gece 4 Gün olup 2 gece otel konaklamalıdır.Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0-6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak verilmeyebilir. Rezervasyon Esnasında koltuk sözü verilemez. Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Değişiklik Yapılabilir. Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Folktur Sorumluluğu Yoktur.

Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı Midibus veya Minibusla gerçekleştirilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Folktur misafirlerine 2(iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.