BİZDEN HABERLER

Görünüm:

DOĞU KARADENİZ - BATUM TURU

18.09.2014 - 21.09.2014
THY`nın uçuşu ile Trabzon`dan başlayan turumuzda Sumela Manastırı, Ayasofya Kilisesi, Zigana gezilen yerler arasında idi Öğle Yemeğmizi Zigana Dağlarında Hüseyin`in yerinde aldık nefis bir yemekti. Akşam hotelimiz Maçka Sümela Hoteldi.
Ertesi Sabah erkenden kahvaltı için Sumela Manastırı yolundaki şelaleye gittik. Doğal ortamda nefis mıhlama, kızarmış turşu takviyeli unutulmaz kahvaltı yaptık. Öğlen Uzungöl`de idik bu arada Öz Çay Fabrikasını gezdik alış-veriş yaptık. Uzungöl`de Yaylalar bizi bekliyordu. Yaylada tereyağ eşliğinde Kuzinede kızarmış Patates ve Çay harika bir sunum olarak misafirletrimizce beğenildi. Dönüşde yemeğimizi Uzungöl`de aldık.
Yemekten sonra Ayder`e doğru yola çıktık. Fırtına Vadisi görülmeye değerdi. Hele ki köprüleri fotograflamak tam bir gezgin işi. Akşam Ayder`de kalındı. Tulum eşliğinde yemeğimiz aldık.
Sabah erkenden`den Macahele için yola koyulduk. Artvin Borçka`da özel araçlara binerek 1832 metyre`ye çıktık. Doğa burada anlatılmaz yaşanmalı bence. Heleki öğle yemeğimizi köy içinde bizler için hazırlanan yöresel yemeklerden hazırlandığıysa diuyecek başka birşey bulamazsınız. Akşam üzeri Hopa`dan Batum`a geçtik Akşam Gürcistan`ın bu sayfiye kenti Batum Sheraton Hotelde kaldık.
Sabah Batum Turumu yürüyerek çok hoşdu. Hele ki öğle yemeği Batum yöresel yemekleri ile sunulması harikaydı.
THY`nın uçuşu ile İstanbul`a akşam saatlerinde döndük.

1.TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM SİSTEMİ ÇALIŞTAYI

17.09.2014
Ankara Bilkent Hotel`in İstanbul Toplantı Salonunda yapılan Çalıştaya katılım bir hayli yüksek oldu. Çalıştayın ilk periyodun da Konuşmacılar Çalıştay hakkında gerekli bilgileri aktardılar .
Öğle yemeğinden sonraki çalıştay Soru-Cevap tarzında devam etti.

WPO EFES-ŞİRİNCE-AFRODİSİAS-PAMUKKALE-LAODİKYA İNCELEME GEZİSİ

10.10.2014-11.10.2104
THY`nın sabah uçuşu ile İzmir`e hareket ettik. Burada bekleyen otobüsümüzle buluştuk dan sonra Öğle yemeği için Şirince Güllü Konaklarına hareket ettik. Bizi Ege`nin müthis lezzetlerini tatmamızı sağlayan yemek sonrasında Şirince Turu yaptık.
Öğleden sonra Afrodisias Antik Kn etine ulaştık bu gezimizde rehberimişzin anlatımları ve Antik kentin büyülü güzelliğini bir güne sığdıramadık. Sabah tekrar geleceğiz diyerek vedalaştık.
Karacasu`da bizi Butik Dandalos Hotel ağırladı yemek,müzik, eğlence yorgunluğumuzu unuttuk.
11.10.2014
Sabah kahvaltımızdan sonra Tavas üzerinden Pamukkale ve hierapolis gezisi yaptık. Öğle yemeğimizi Seyir Restaurantta aldık.
Öğleden sonra kazıları hala devam eden Laodikya Antik Kenti gezildi. Akşam THY uçağı ile Denizli Çardak havaalanından İstanbul`a doğru yola çıktık.

ESKİŞEHİR-OSMANELİ-BİLECİK KÜLTÜR TURU

10.05.2014 Günü Sabah erkenden yola çıktık Osmaneli tarihi evleri ve sokakları bizleri büyüledi. Eskişehir Anadolunun ortasında Parkları,Odunpazarı Evleri,Cağdaş Cam ve Bamumum Heykelleri müzesi, Kurşunlu Camii ve Külliyesi vede Porsuk Çayında Esbot gezisi ile harikaydı. Tüm misafirlerimizin dediği gibi tadı damağımızda kaldı en kısa zamanda tekrarlayacağımız bir gezimiz oldu

İGNEADA LONGOZLARI

06.04.2014 Günü misafirlerimzle doyasıya bir doğa turu gerçekleştirdik. Fatih`in toplarının döküldüğü Demirköy ilk durağımızdı. Sislioba Köyü bizi öğle yemeğinde yöresel yemekleri ile doyurdu. Sonrasında Longozlarda geçirdiğimiz vakit tam anlamıyla muhteşemdi

TOPHANE-KARAKÖY-PERŞEMBE PAZARI TURU

02.04.2014 Tarihinde İstanbul`un tarihi yerlerini içine alan alışılmışın dışında gerçekleştirdiğimiz turumuz misafirlerimizden tam not almıştır.
Mimar Sinan eserlerinden Kılıç Ali Paşa Camisi ve Külliyesi, Ermeni Kilisesi, Yeraltı Camii, Karaköy Meydanı, Perşembe Pazarında yeralan Kervansaray ve Ceneviz Surları ile Komando Merdivenleri her zaman görmemize rağmen bilemediğimiz güzellikleri ve yaşadıkları tarih ile bizleri şaşırtmaya yetmiştir. Öğle yemeğimizi meşhur Bankalar Lokantasında damak zevkimize hitap ederek aldık

TEİAŞ TÜRKİYE-BULGARİSTAN-ROMANYA TOPLANTISI

26.03.2014 28.03.2014 Tarihleri arasında TEİAŞ`ın toplantısı nda Ramada İstabul hotelde konaklama ve toplantısının çözüm ortağı görevinde Folktur vardı

TEİAŞ İZMİR HİLTON HOTEL TOPLANTISI

TEİAŞ`ın 08.03.2104-11.03.2014 Tarihler arasında SEE CAO Uluslararası toplantısı ve İmza töreninde Folktur olarak çözüm ortağı olarak hizmet verdik

ISS İSTANBUL PARTİSİ KONAKLAMA

ISS WORLD 08.03.2014 Günü Akşamı 1.200 kişilik Kokteylini Hilton Bomonti Hotelde gerçekleştirdi. Folktur olarak konaklama hizmetlerinde Tryp Wyndham Hotel, Taksim Gönen Hotel ve Taksim Golden Age hotel`de çözüm ortağı olduk

DRESDEN ŞEHİR VERGİSİ

2.Şubat 2014 tarihinden itibaren Dresden şehrine gidecek olan yetişkinler kişi başına günde EUR 1.30 şehir vergisi ödeyecekler. Bu ücretler otellerde tahsil edilecek.

BERLIN CITY TAX

Berlin`e sehahat edecek kişilerin geceleme ücretinin %5i oranında Berlin şehrinin güzel kalmasına katkıda bulunmaları adına 1. Ocak 2014 tarihinden itibaren vergi ödemesine karar verildi. Ticari seyahatler bunun dışında tutuldu.

ERKEN REZERVASYON OTELLERİ..

YAZ TATİLİNİZ İÇİN ERKEN REZERVASYON FIRSATLARINI KAÇIRMAMAK İSTİYORSANIZ HEMEN ARAYIN..