BİZDEN HABERLER

Görünüm:

KITALARARASI RÜZGAR ENERJISI FUARI ISTANBUL

31.MART.2015 Tarihinde WOW Hotel Convention Center Fuar Merkezinde yapilan kitalararasi Rüzgar Enerjis,i Fuarinin Teias Standinin yer hizmetleri ve fuar alani düzenlemesi tarafimizdan yapildi.

TEİAŞ ANTALYA 420 kV KESİCİ MONTAJ EĞİTİM SEMİNERİ

23.MART-26.MART.2105 Tarihler arasında Antalya Manavgat Nashira Hotelde Montaj Eğitim Seminerini organize ettik. İlk gün hotelde anlatımla bilgi alan teknik elemanlar, 2 ci ve 3 cü günler Saha da montaj eğitimini görsel ve katılımlı olarak aldılar. Saha içinde Catering hizmetleri tarafımızdan organize edildi.
Seminer sonrasında 1 gün Antalya`nın tarihi ve turistik yerleri gezildi. Perge ve Side Antik Kenti, Kurşunlu Şelalesi gezilen yerler arasındadır.

GAZİANTEP-ZEUGMA - ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE TURU

23.03.2015 - 26.03.2015 Tarihler arasında 50 Kişilik Bayan Gurubumuzla Gaziantep- Zeugma - Şanlıurfa - Göbeklitepe Turu yaptık.
İlk gün Gaziantep Kalesi, Çarşıları, Kervansaraylarını doyasıya gezdik Kendine özgü Kebaplarından tadı damakta kalan tatlılarından doyasıya yedik. Konaklamamız Tuğcan Hotel de oldu.
2.ci günümüze Zeugma Müzesi ile başladık müzedeki eserler bizleri büyüledi. Yolumuza Keleynaklar Kuşlarının üreme çiftliği ve Halfeti ile devam ettik Halfeti de Motor turu dayanılmaz güzeldi. Öğleden sonra Göbeklitepe Kazı alanı bizleri tarihin derinlerine sürükledi akşam Sıra Gecesi olmazların olmazıdır Şanlıurfa`da. Gurubumuz bu yorgunluğa rağmen geç saatlere kadar eğlendi.
Son gün sabahtan Harran Harabelerine gittik evleri, açık hava müzesinde doyasıya resimler çekildi yöresel içecekler içildi. Öğleden sonra Şanlıurfa sokaklarını arşınladık Balıklı Göl hepimize huzur verirken bizlere doyumsuz güzel anılar bıraktı.

TÜRKİYE - İRAN ENERJİ ÇALIŞTAYI

10.Şubat.2015 Tarihinde İstanbul Divan-G Plus Hotelde Teiaş`ın ev sahipliğinde Türkiye-İran Elektrik İletim çalıştayı yapılmıştır.
İran Üst Düzey heyeti ile katılım sağlamıştır. İmzalanan kararlar sonrasında Florya`da Akşam yemeği yenmiştir

TÜRKİYE - BULGARİSTAN - ROMANYA ENERJİ TOPLANTISI

11.Ocak.2015 Tarihinde İstanbul Gönen Hotelde yaptığımız 3 ülke Enerji Toplantısına Bulgaristan, Romanya üst düzey heyetleri ile katılım yapmıştır.
Teiaş`ın ev sahipliği yaptığı toplantı verimli geçmiş olup toplantı sonrasında misafirlerimize İstanbul`un tarihsel yerlerini gezdirme imkanımız olmuştur

11.ULUSLARARASI BAKIM GURUBU YILLIK TOPLANTISI

18.Kasım-20.Kasım Tarihler arasında Uluslararası 11. Bakım gurubu toplantısını İstanbul Gönen Hotel`de organize ettik. Teiaş`ın Ev sahibi olduğu toplantıya Bulgaristan, Macaristan, Yunanistan, Makedonya, Bosna Hersek, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Kosova Heyetleri katılmıştır.

ANTALYA RENSEF YENİLENEBİLİR ENERJİ FUARI

Antalya Cam Piramit`te yapılan 2.ci Rensef Yenilenebilir Enerji Fuarında yerel hizmetleri ve catering hizmetlerini vermenin mutluluğunu yaşadık
Her sene düzenli olarak katılım yapılan fuarda bu sene ilgi bir hayli yoğundu.

ÖZEL EDİRNE-İĞNEADA TURU

21.Ekim`de 86 Bayan misafirimizle Osmanlı`nın Başkentlerinden Edirne`nin Tarihi yapılarını, evlerini ve İğneada`nın doğasıyla Longoz ormanlarının muhteşem oluşumunu gezerken tarihsel olayları ve doğamızın bizlere sunduğu güzellikler herkesi büyüledi.Misafirlerimiz için Edirne`de Selimiye Camii, Ulu Camii, Yıldırım Beyazıt Külliyesi ve Tıp Müzesi gezisi yapılışı,efsaneleri ile tarihsel bir şölen niteliğinde oldu
İğneada Longozları ve Longozlarda bulunan canlıların yaşamı bir belgesel gibi herkesi heyecenlandırdı.
İğneada Deniz Fenerinin hikayesi herkesi duygulandırıken muhteşem görüntüsü size büyüledi

SCHENGEN VISA

Göç dalgasının boyutunun beklediği oranları aşması üzerine önlem olarak serbest dolaşıma izin veren Schengen uygulamasını askıya alan Almanya, serbest dolaşımı geçici olarak durdurdu

GAZİANTEP-HALFETİ-GÖBEKLİTEPE-ŞANLIURFA TURU

THY`nın Gaziantep uçuşu ile yola çıktık. Gaziantep Havaalanın da bizi muhteşem bir hava bekliyordu. Sabah Kahvaltımızı Orkide Pastahanesinde Katmer ilavesi alarak güne tam randımanlı başladık. Kale, Eski Evler, Cam Müzesi, Antep`in ünlü çarşıları gezilmesinden sonra Öğle yemeğimizi İmam Çağdaş da aldık. Yemekten sonra Zeugma Müzesi gezimiz harikaydı. Mozaikler, Çingene kız, özel olarak filme alınmış Zeugma anlatımı beklentilerimizin üstünde idi. Gecelemeyi Antep`in en ünlü hoteli Tuğcan`da yaptık.
Sabah kahvaltısı ile bizi bekleyen Güneydoğunun gizemine kendimizi bıraktık. Halfeti`ye kuş bakışı baktığımızda ve motorla sular altında kalan Halfeti`yi gezdiğimizde vede Karagül`ün tek yetişdiği bu yerden zor ayrıldık. Keleynak Kuşlarının üretim yerini gezdikten sonra Şanlıurfa`da Culcuoğlu Restaurantta bir kebab molası verdik.Yemekten sonra Dünyanın tarihsel bilgilerinin değiştiği kazı alanı Göbeklitepe`yi dolaşırken hayretler içinde kalındığını misafirlerimizin yüzünde gördüm. Gecelememiz Hiton Garden Inn Hotelde oldu. Tabii Urfa`nın olmazlardın Sıra Gecesini Cevahir Konağının yeni yerinde muhteşem bir sunum ile aldık
Sabah kahvaltısından sonra Şanlıurfa turumuzda Balıklı Göl, Harran muhteşemdi Akşam THY`nın uçuşu ile İstanbul`a döndük

ENERJİ ve TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI TEİAŞ

29.10.2014 Tarihinde İzmir`de Teiaş`ın Yük Tevzi Müdürler Toplantısına ev Sahipliğini Wynhdam İzmir Hotel`de yaptık.
Başarılı geçen toplantı oldu.

ELEX İSTANBUL CNR FUAR MERKEZİ

25.09.2014 Tarihinde İstanbul CNR Fuar merkezinde yapılan Elektrik İletim Fuarında Enerji Bakanlığı -Teiaş için yer hizmetlerini verdik