MEDENİYETLER BEŞİĞİ ISTANBUL PAKET TURLAR

KLASİK TARİHİ YARIMADA TURU (ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL)

09.15 de başlayacak olan turumuz tam günü kapsayacaktır. Bu turumuzda İstanbul’un en önemli turizm merkezi olan Sultanahmet ve çevresi gezilecektir.
Sultanahmet Meydanı (Hipodrum) , Örme Taş, Yılanlı Sütün (Bronz), Mısır Dikilitaşı (Obelisk), Sultanahmet Camii, Alman Çeşmesi, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Milion Taşı görülecek yerler arasındadır.
Öğle Yemeğimizi bölgede alıyoruz.
Yemekten sonra III. Ahmet Çeşmesi, Aya İrini (Dışarıdan), Topkapı Sarayı ve Müzesi gezilecektir.


 İSANBUL BOĞAZ ve TOPHANE – KARAKÖY TURU (ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL)

09.15 de başlayacak olan bu turumuz tam günü kapsayacaktır. Turumuzda Boğaz’ın muhteşem güzellerini gemi veya gezi tekneleriyle yakından görme fırsatı bulacaksınız. Tophane-Karaköy arasında yürüyerek tarih sayfalarımızın ilginç bilgilerine ulaşacaksınız.
Mısır Çarşısı, Yeni Camii, Boğaz Turu (Gemi veya Tekne ile), Tophane Çeşmesi, Kılıç Ali Paşa Camiii ve Külliyesi, Voyvoda Karakolu, Fransız Geçidi, Yeraltı Camii, Karaköy Meydanı gezilecek yerler arasındadır.
Öğle Yemeğimizi Karaköy bölgesinde alacağız

HALİÇ (GOLDEN HORN) – EYÜP SULTAN CAMİİ – PİYERLOTİ TEPESİ

09.30 da başlayacak olan turumuz tam günü kapsayacaktır. İstanbul’un eskimeyen tarihini hala yaşamaya çalışan Fener-Balat-Ayvansaray-Eyüp semtlerindeki anlatımlar sizleri tarihin ve eski yaşantıların içine götürecektir.
Ayakapı Kapısı, Cibali Karakolu, Sveti Stefan Bulgar Kilisesi, Rum Ortodoks Patrikhane (Dışarıdan), Aya Yorgi Kilisesi, Vlaherna Kilisesi ve Ayazması, Hz. Cabir Camii, Eyüp Sultan Camii ve Külliyesi, Cülüs Yolu, Piyerloti Tepesi gezilecek yerler arasındadır.

İSTANBUL’UN TARİHİ SARAYLARI TURU

09.30 da başlayacak olan turumuz tam günü kapsayacaktır. Zamanında nice Padihşahlara, Sultanlara, Devlet büyüklerine ev sahipliği yapmış olan bu muhteşem yapıları gezerken o devirdeki yaşamı ruhunuzda hissedeceksiniz.
Dolmabahçe Sarayı’n da Selamlık kısmında resmi odalar ve Merasim Salonu, haremlik kısmında padişah ve ailesinin özel yaşam alanları gezilecektir. Atatürk’ün vefat ettiği oda ve saat sizi duygusallaştıracaktır.
Yıldız Sarayı Osmanlı Padihşahlarının son ikamet ettiği yerlerdendir. Günümüz de müze olarak kullanılan Yıldız Saray’ın da (Müze Sergi Salonu, Cihannüma Köşkü) gezilecektir. Boğaziçi Köprüsü, Osmanlının sayfiye sarayı olan Beylerbeyi Sarayı gezilecek yerler arasındadır.

Fiyatlar için lütfen acentemizi arayınız.